Четвер, 25.04.2024, 19:52
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню
Пропозиції
Екскурсії [0]
р.Дністер [6]
Карпати [2]
печери [3]
річка Серет [3]
р. Черемош [4]
Рафтинг [4]
Комбіновані [0]
Наші контакти
Тел. 0982497764
Ім`я відправника *:
E-mail відправника *:
Тема листа:
Текст повідомлення *:

Пошук
Форма входа
статистика
Головна » Статті » Карпати

р.Прут
Прут - ліва притока Дунаю. Його витоки лежать на схилах найвищої вершини Українських Карпат - гори Говерла. Між Говерлою і першою за нею вершиною Брецкул є  великий і дуже високий цирк - це славнозвісний Брецкульський котел, колиска Пруту. З цих майже вертикальних схилів цирку, падають на дно гомінливі ручаї, і, зливаючись там, біжать ще не дуже широченною річкою, в яку, то з лівого боку, то з правого з шумом вливаються потоки. Так народжується Прут.
Довжина цього "котла" десь близько двох кілометрів. І ось, через 2 км з'являється велике урвище. І Пруту не їлишається нічого робити, як зі страшним ревом падати низ по розмитих водою кам'яних блоках. Так утворився іагатокаскадний водоспад Гук, більш як п'ятдесятиметрової висоти.
Описати його важко, це видовище треба бачити. Сила-силенна води, що падає досить широким потоком з трьох-чотирьох метрів на великі брили каменю, з яких робить новий стрибок униз на декілька метрів, розбивається на піну, розкидає далеко навкруги краплі води, які виграють на сонці.
Цей туман з тисяч крапель води огортає сам водоспад, кущі, каміння.
Він коливається над всіма каскадами водоспаду, інколи набираючи химерних форм, інколи зникаючи від подиху вітру, щоби потім знову заблищати на сонці. Цей гуркіт, шум і плюскіт води важко перекричати.
Вдихаєш з насолодою його вологу, настояну на гірському повітрі та травах.
І над всім цим чудовим природним комплексом нависає крутими схилами гора Говерла.
Це фантастичне падіння води не можна навіть порівняти з яремчанським водоспадом, вже "приборканим" туристами-водниками. Так починається Прут.
Вливає свої води в Дунай неподалік від міста Рени Одеської області. Характерно, що одна протока впадає в Дунай, а друга - в озеро Братеш. Прут судноплавний від гирла до села Леово, а від села Тарасауци Чернівецької області до свого гирла є природним кордоном між Україною і Румунією та Молдовою і Румунією.
Замерзає Прут у січні, проте льодостав настає спочатку на рівнинних ділянках, а далі - в горах. Весняний льодохід починається в березні-квітні. Під час відлиг, які майже щороку бувають узимку, можливий зимовий кригоплав, часто викликаючи паводки. Літньо-осіння і зимова межень нетривка і нестійка через опади.
Русло річки звивисте, схили долини стрімкі, випуклі, сильно розтяті ущелинами потоків і вкриті лісами.
Рельєф долини хвилястий, тому притоки, особливо в середній течії Пруту, довго течуть майже паралельно перед впадінням.
У верхів'ї Прут і його притоки - гірські річки, з кам'янистим порожистим руслом - на окремих ділянках створюють водоспади. Нахил русла більш як 10м/км і швидкість течії від 8 до 15 км/год.
Бурхливий стрімкий характер річки закладено в її назві "Рогаіиз", що в перекладі з латинської означає швидкий, вогняний. В Прут владає чимала кількість приток, найбільш значні; ліві - Раковець, Чугур; праві - Черемош і відомі своєю красою і мальов¬ничістю Жижия і Бахлуй.
Умовно, Прут до міста Чернівців має яскраво виражені три ділянки.
1. Гірську - до Яремчі.
2. Передгірну: Яремча-Коломия(64 км).
3. Рівнинну: Коломия-Чернівці (100 км).
Найкращий час для сплаву - весна, як і для всіх карпатських річок, а з Ділятина - ціле літо.
Без проблем починати сплав можна з Ворохти. Ширина річки близько 20 м, глибина 0,5 м, в руслі окремі камені, течія швидка. Щоб почати вище, потрібна оцінка водності.
Селище Ворохта розташоване на берегах Пруту на висоті 800 м над рівнем моря за 89 км від Івано-Франківська. Воно відоме своїми мальовничими гірськими пейзажами, санаторіями, туристськими базами, комплексом лижних трамплінів, іншими спортивними спорудами.
З кінця XIX ст. Ворохта розвивається як центр туризму та відпочинку. А в 30-х роках XX ст. тут почали будувати пансіонати для багатих туристів. В 1894 р. до Ворохти прокладено залізницю. Шосе зв'язує селище з сусіднім районним центром Верховиною (36 км). Пам'яткою архітектури, безумовно, можна вважати церкву Різдва Богородиці, XVIII ст.
Категорія: Карпати | Додав: saga (02.01.2010)
Переглядів: 1386 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Фото по категоріях
замки, палаци, водопади [57]
р.Дністер [167]
печери [29]
Рафтинг [160]
р. Серет [114]
сувеніри [0]
урочище Червоне [34]
спорядження [16]
Карпати [165]
Мандрівки
друзі сайту
Туристичний портал. Проживання в Карпатах. Фото Карпат. Карти Карпат

Розробка сайту.
Студія дизайну © 2024 |