Вівторок, 22.05.2018, 05:26
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню
Пропозиції
Екскурсії [0]
р.Дністер [6]
Карпати [2]
печери [3]
річка Серет [3]
р. Черемош [4]
Рафтинг [4]
Комбіновані [0]
Наші контакти
Тел. 0982497764
Ім`я відправника *:
E-mail відправника *:
Тема листа:
Текст повідомлення *:

Пошук
Форма входа
статистика
Головна » Статті » печери

Печера Перлина

Печера Перлина розташована в околицях села Крутилова Густинського району. Назва печери пов’язана з тим, що в ній були знайдені печерні перлини – чорні кульочки з кальциту діаметром 10-12 мм. Крім печерних перлин, тут розвинені різноманітні утворення з кальциту – сталактити, сталагміти та інші. Перлина, на відміну від інших печер Поділля, утворюється в товщі неогенових рифових вапняків Товарової гряди. Крім цього, це єдина відома на Поділлі вертикальна печера. Вона має форму колодязя, в якому на глибині 10-30 м горизонтально розгалужуються ходи загальною довжиною до 240 м. Знайшли печеру випадково, при добуванні вапняка для будування оселі. Повідомили в Тернопіль. Так в Тернопільській області з'явилась печера "Перлина" загальною глибиною 30 м та довжиною понад 100 м.

За структурою "Перлина" відноситься до печер тектонічного походження. Вона є розломом у вапняку. Висота горба, в якому знаходиться печера, 300-400 м. Печера не прокарстована, тому що знаходилась глухо закритою поверхневим шаром землі та глинозему.

Перший колодязь глибиною біля 10 м. Далі йде коридор (висотою біля 9 м, шириною 1-1,5 м та довжиною 6 м), дно якого заповнене глиною, мергилем та вапняком. Але це не кінцева глибина - вправо вниз йде ще один колодязь, метрів 13, не більше.

Печера знаходиться у вапняках, тому основні утворення в ній - це різноманітні натічні форми. Це сталактити, сталагміти а також кам'яні хвилі, які є майже у всіх куточах печери.

В одному з вузьких важкодоступних ходів печери є ванночки з печерними перлинами (звідси і назва печери). Ці утворення досить рідко зустрічаються в печерах. Печерні перлини являють собою білі або жовтуваті горошини від 5-ти до 18-ти мм в діаметрі. У розрізі деяких з них спостерігається чергування білих або жовтуватих та більш темних кілець. Печерні перлини за хімічним складом не відрізняється від перлин раковин. Однак вони не такі гарні, як перлини, що складаються з мінералу арагоніту, який має сильний блиск.

Категорія: печери | Додав: gonyandrea (27.12.2009)
Переглядів: 1664 | Рейтинг: 2.5/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Фото по категоріях
замки, палаци, водопади [57]
р.Дністер [167]
печери [29]
Рафтинг [157]
р. Серет [108]
сувеніри [0]
урочище Червоне [34]
спорядження [16]
Карпати [165]
Мандрівки
друзі сайту
Туристичний портал. Проживання в Карпатах. Фото Карпат. Карти Карпат

Розробка сайту.
Студія дизайну © 2018 |